Pościg za zbiegłym cudzoziemcem i blokada dróg - ćwiczenia

03 grudzień 2018
Autor: 
Pościg za zbiegłym cudzoziemcem i blokada dróg - ćwiczenia KPP Żary

Policjanci przyjęli komunikat o ucieczce mężczyzny doprowadzanego do ośrodka dla cudzoziemców. Pojazd, którym się poruszał wraz z dwiema zamaskowanymi i uzbrojonymi osobami, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Natychmiast rozstawiono posterunek blokadowy, wykorzystując w tym celu kolczatkę. Policjanci przerwali ucieczkę i zatrzymali zbiegów. To scenariusz ćwiczeń dowódczo -sztabowych realizowany przez funkcjonariuszy z żarskiej komendy.

Piątek, 30 listopada, godzina 10.00, dyżurny żarskiej jednostki przyjmuje zgłoszenie o napadzie na konwój, który realizowali funkcjonariusze Straży Granicznej. Dwie osoby uzbrojone i zamaskowane odbijają konwojowanego do ośrodka dla cudzoziemców, nielegalnie przebywającego w Polsce mężczyznę. Według posiadanych informacji należy on do ugrupowania wspierającego działalność terrorystyczną. Komunikat o zaistniałym zdarzeniu trafia do wszystkich patroli. Dyżurny zarządził działania blokadowe. Jeden z patroli przekazuje informację o niezatrzymaniu się do kontroli pojazdu, którym ucieka zbieg. Na trasie ucieczki kolejne patrole ustawiają posterunek blokadowy wykorzystując w tym celu kolczatkę i przerywają ucieczkę , zatrzymując trzy osoby.

Takie działanie przewidywał scenariusz ćwiczeń sztabowych w, których uczestniczyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Działania przeprowadzono pod kierownictwem I Zastępcy Komendanta powiatowego Policji w Żarach podinsp. Tomasza Białka. Celem piątkowego przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności praktycznych w dziedzinie organizacji i prowadzenia działań oraz doskonalenie poziomu wyszkolenia ćwiczących.

- Po zakończonych ćwiczeniach omówiono procedury stosowane podczas takiej sytuacji, a także wymieniono spostrzeżenia w związku z problemami jakie mogą powstać w związku z tego typu zdarzeniami. - dodaje kom. Aneta Berestecka - oficer prasowy KPP w Żarach

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u