Wschowa: 18-letni "koneserzy alkoholi" oraz złodzieje sprzętu rolniczego wpadli w ręce policji

04 grudzień 2018
Autor: 
18-letni "koneserzy alkoholi" oraz złodzieje sprzętu rolniczego wpadli w ręce policji KWP Gorzów Wlkp.

Wschowscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy wykorzystując nieobecność gospodarza postanowili wywieźć z jego posesji wał rolniczy warty 1200 złotych. W międzyczasie w ręce kryminalnych wpadli również włamywacze - "koneserzy alkoholi".

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 30 listopada, w samo południe. Na jedną z posesji w Siedlnicy wtargnęli nieznani mężczyźni, którzy już po chwili znosili do samochodu dostawczego części maszyny rolniczej. W międzyczasie pod posesję podjechał wracający do domu właściciel. Zaskoczony całą sytuacją od razu zaalarmował policję.

Dyżurny skierował do Siedlnicy policjantów Wydziału Kryminalnego. Funkcjonariusze dojechali we wskazane miejsce, kiedy mężczyźni byli w trakcie pakowania ostatniego elementu wału rolniczego. Złodzieje widząc zagrożenie natychmiast postanowili uciec, lecz ich plan się nie powiódł. - 62 i 35-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Nie były to ich pierwsze przestępcze działania. Wszyscy przyznali się do przedstawionych zarzutów - mówi podkom. Maja Piwowarska, rzecznik wschowskiej policji.

W tym samym dniu kolejną sprawą kryminalnych było ustalenie i zatrzymanie młodych włamywaczy, którzy pojawili się na wschowskim osiedlu. Z jednej z piwnic wynieśli oni 24 butelki wódki, 6 butelek whisky, wino, soki oraz napoje o łącznej wartości 1200 złotych. Policjanci w kilka godzin po zdarzeniu trafili na trop trzech młodych mężczyzn, mieszkańców gminy Wschowa.

- W trakcie wykonywania czynności funkcjonariusze odzyskali większość skradzionych alkoholi. 18-latkowie przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat - informuje Piwowarska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u