Warte 130 tys. zł. Audi Q7 skradzione w Gubinie znalezione na Dolnym Śląsku (ZDJĘCIA, FILM)

04 grudzień 2018
Autor: 
Audi Q7 skradzione w Gubinie znalezione na Dolnym Śląsku KPP Krosno Odrz.

Samochód marki Audi Q7 o wartości blisko 130 tysięcy złotych skradziono w nocy z 9 na 10 listopada. Po blisko miesiącu działań pojazd został odnaleziony, a do sprawy zatrzymano dwie osoby z powiatu jaworskiego na Dolnym Śląsku. Sprawcom postawiono już zarzut kradzieży z włamaniem pojazdu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa została zlecona do dalszego postępowania policjantom z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gubinie. W wyniku podjętych czynności operacyjno-rozpoznawczych ustalili oni osoby, które mogły dopuścić się tego przestępstwa oraz miejsce w którym znajuje się skradzione auto.

Wszystkie ustalenia potwierdziły się w piątek, 30 listopada. Wówczas na teren wytypowanej posesji znajdującej się w powiecie jaworskim weszli policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli Audi, do którego przyczepione były tablice rejestracyjne pochodzące od innego pojazdu. Ponadto na miejscu zatrzymali również dwie osoby podejrzewane o kradzież pojazdu.

W trakcie dalszych czynności kryminalni ujawnili między innymi zagłuszarkę sygnałów GPS, dwa komplety tablic rejestracyjnych i pudełko z marihuaną. Ponadto ujawnili oni rewolwer hukowy wraz z amunicją oraz replikę karabinu. Przedmioty te zostaną przesłane do biegłego z zakresu badań broni i balistyki, celem stwierdzenia czy na ich posiadanie wymagane jest zezwolenie.

Do sprawy zatrzymano 32-letniego mężczyznę oraz 31-letnią kobietę. W sobotę, 1 grudnia, zostali oni doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim celem przeprowadzenia niezbędnych czynności. Oboje usłyszeli wówczas zarzut kradzieży z włamaniem. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec 31-letniej kobiety środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenie majątkowe, natomiast wobec 32-latka złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u