Podpalał samochody w Kostrzynie nad Odrą. 32-latek nie przyznał się do winy

05 grudzień 2018
Autor: 
Podpalał samochody w Kostrzynie nad Odrą. 32-latek nie przyznał się do winy Redakcja/zdjęcie poglądowe

Mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą w ciągu jednego dnia podpalił trzy samochody. Ponadto kierował on groźby w stronę dwóch osób. 32-latek został zatrzymany, lecz nie przyznaje się winy.

W listopadzie na terenie Kostrzyna nad Odrą spaliły się trzy samochody. Już wstępne czynności pozwalały przypuszczać, że nie był to wypadek. - Do działań ruszyli śledczy, którzy zabezpieczali niezbędne ślady. Swoją pracę wykonywali także policjanci kryminalni. Znajomość miasta pozwoliła na dotarcie do kilku istotnych informacji oraz osoby podejrzanej o podpalenia - mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Zespołu Prasowego Lubuskiej Policji.

Zatrzymanie podejrzanego było tylko kwestią czasu. Rano w poniedziałek, 3 grudnia, funkcjonariusze zatrzymali 32-latka w jednym z lokali na terenie miasta. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzuty związane ze zniszczeniem Volkswagena Golfa, którego miał podpalić 9 listopada. Ponadto odpowie on także za groźby kierowane wobec dwóch osób. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 4 grudnia, policjanci doprowadzili zatrzymanego wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie do prokuratury. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. - Prokurator zwolnił podejrzanego obejmując go policyjnym dozorem oraz zakazał zbliżania się do osób pokrzywdzonych - dodaje Jaroszewicz.

Policyjne czynności w tej sprawie nadal trwają. Mundurowi sprawdzają, czy mężczyzna jest odpowiedzialny za podobne zdarzenia, do których dochodziło na terenie Kostrzyna nad Odrą.

 • Dwa pojazdy zderzyły się w Zielonej Górze. Jedno z aut wjechało na skarpę! (ZDJĘCIA)

  Dwa pojazdy zderzyły się w Zielonej Górze. Jedno z aut wjechało na skarpę! (ZDJĘCIA)

  Zderzenie dwóch pojazdów w Zielonej Górze. Na miejsce wezwane zostały służby. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Do strażackich komend trafiły tabletki z jodkiem potasu. "Jest to standardowa procedura"

  Do strażackich komend trafiły tabletki z jodkiem potasu. "Jest to standardowa procedura"

  Komendy Powiatowe Państwowej Straży Pożarnej otrzymały tabletki z jodkiem potasu. Powód? Sytuacja w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u