Podpalał samochody w Kostrzynie nad Odrą. 32-latek nie przyznał się do winy

05 grudzień 2018
Autor: 
Podpalał samochody w Kostrzynie nad Odrą. 32-latek nie przyznał się do winy Redakcja/zdjęcie poglądowe

Mieszkaniec Kostrzyna nad Odrą w ciągu jednego dnia podpalił trzy samochody. Ponadto kierował on groźby w stronę dwóch osób. 32-latek został zatrzymany, lecz nie przyznaje się winy.

W listopadzie na terenie Kostrzyna nad Odrą spaliły się trzy samochody. Już wstępne czynności pozwalały przypuszczać, że nie był to wypadek. - Do działań ruszyli śledczy, którzy zabezpieczali niezbędne ślady. Swoją pracę wykonywali także policjanci kryminalni. Znajomość miasta pozwoliła na dotarcie do kilku istotnych informacji oraz osoby podejrzanej o podpalenia - mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z Zespołu Prasowego Lubuskiej Policji.

Zatrzymanie podejrzanego było tylko kwestią czasu. Rano w poniedziałek, 3 grudnia, funkcjonariusze zatrzymali 32-latka w jednym z lokali na terenie miasta. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu zarzuty związane ze zniszczeniem Volkswagena Golfa, którego miał podpalić 9 listopada. Ponadto odpowie on także za groźby kierowane wobec dwóch osób. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 4 grudnia, policjanci doprowadzili zatrzymanego wraz z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie do prokuratury. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. - Prokurator zwolnił podejrzanego obejmując go policyjnym dozorem oraz zakazał zbliżania się do osób pokrzywdzonych - dodaje Jaroszewicz.

Policyjne czynności w tej sprawie nadal trwają. Mundurowi sprawdzają, czy mężczyzna jest odpowiedzialny za podobne zdarzenia, do których dochodziło na terenie Kostrzyna nad Odrą.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u