Gorzów Wielkopolski: Straż Miejska zamiast mandatów rozdaje ulotki

05 grudzień 2018
Autor: 
Gorzów Wielkopolski: Straż Miejska zamiast mandatów rozdaje ulotki SM

Strażnicy miejscy z Gorzowa Wielkopolskiego prowadzą akcję "Podarujmy sobie czyste powietrze". Chodzi o to, żeby nie karać, a uczyć przestrzegania zakazu palenia w miejscach publicznych.

Czyste powietrze jest ważne dla naszego zdrowia. Jak wykazały ostatnio międzynarodowe badania, dym z papierosów zanieczyszcza powietrze nawet dziesięć razy bardziej niż spaliny, pochodzące z silników samochodowych.

W środę oraz czwartek funkcjonariusze gorzowskiej straży miejskiej będą sprawdzali jak społeczeństwo przestrzega zakazu palenia tytoniu. Pod lupę wezmą oni przede wszystkim przystanki komunikacji miejskiej w centrum miasta. - Jako, że mamy okres przedświąteczny, wszyscy palacze zamiast mandatów otrzymają ulotki z informacjami o obowiązujących zakazach - mówi Andrzej Jasiński, Komendant Straży Miejskiej.

Przypominamy, że najważniejszymi miejscami, w których obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz papierosów elektronicznych są placówki oświatowe, przystanki i dworce, place zabaw oraz zakłady lecznicze.

 • Sława: Za namową kolegów 20-latek wjechał autem na tor rolkowy...

  Sława: Za namową kolegów 20-latek wjechał autem na tor rolkowy...

  Młody mężczyzna za namową kolegów wjechał autem na tor rolkowy w Sławie. Wszystko nagrały kamery monitoringu!

 • Trzy lubuskie medale w Tokio

  Trzy lubuskie medale w Tokio

  Tych nazwisk nie wypada nie znać - Tadeusz Michalik, Anna Puławska i Karolina Naja to dzisiejsi lubuscy medaliści Igrzysk Olimpijskich.

 • Starsza kobieta chciała pomóc mężczyźnie. 58-latek ukradł jej telefon i zagroził nożem

  Starsza kobieta chciała pomóc mężczyźnie. 58-latek ukradł jej telefon i zagroził nożem

  Gorzowscy kryminalni wraz z policjantami prewencji Komendy Miejskiej ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Do zdarzenia doszło rano w mieszkaniu na jednym z osiedli na terenie Gorzowa Wlkp. Mężczyzna zapukał do mieszkania starszej kobiety, prosząc o pomoc w przygotowaniu posiłku. Kobieta zorientowała się, że z jej mieszkania zginął telefon, a kiedy poprosiła o jego zwrot napastnik wyciągnął nóż, po czym uciekł. Rozbójnik został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu.

 • Policja zatrzymała 20-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna jechał skradzionym pojazdem

  Policja zatrzymała 20-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna jechał skradzionym pojazdem

  Policjanci gorzowskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę, który kierował samochodem terenowym marki Land Rover. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samochód wartości ponad 40 tysięcy złotych został skradziony na terenie Niemiec, kierowca nie posiada uprawnień i jest poszukiwany listem gończym. 20-latek trafił już do policyjnego aresztu, niebawem usłyszy zarzuty.

 • Wszystkich Świętych - Rozkład jazdy komunikacji miejskiej

  Wszystkich Świętych - Rozkład jazdy komunikacji miejskiej

  Miejskie Zakłady Komunikacji w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim uruchomiły dodatkowe linie autobusowe kursujące na cmentarze. 

 • Wszystkich Świętych na drogach - rusza Raport Specjalny NewsLubuski.pl

  Wszystkich Świętych na drogach - rusza Raport Specjalny NewsLubuski.pl

  Pomimo że Wszystkich Świętych dopiero w piątek, to już teraz na trasach zdecydowanie zwiększyła się ilość uczestników ruchu drogowego. Zwiększyła się także ilość policyjnych patroli - jak co roku ruszyła bowiem akcja "Znicz", a wraz z nią Raport Specjalny portalu NewsLubuski.pl.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u