Podpalił kamienicę. Trafił do aresztu

25 maj 2016
Autor: 

Do aresztu śledczego trafił mężczyzna podejrzany o umyślne sprowadzenie pożaru kamienicy w Żaganiu. Żywioł zagrażał mieniu w wielkich rozmiarach oraz życiu i zdrowiu wielu osób. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

22 maja tego roku, kilka minut po godzinie 14.00, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu otrzymał zgłoszenie o palącym się budynku wielorodzinnym przy ul. Rybackiej. Spaleniu uległo jedno mieszkanie i poddasze budynku. W trakcie pożaru strażacy ewakuowali mieszkańców, którzy dzięki szybkiej akcji nie odnieśli żadnych obrażeń ciała.

Po zakończeniu akcji ratowniczo-gaśniczej, na miejscu pożaru rozpoczęła pracę grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu. Już tego samego dnia został zatrzymany do tej sprawy 32-letni mężczyzna, który mieszkał w kamienicy, gdzie doszło do pożaru. W czasie pracy przy tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu zatrzymanemu 32-latkowi. Mę żczyzna jest podejrzany o podpalenie pomieszczenia w jednym z mieszkań budynku jednorodzinnego przy ul. Rybackiej i sprowadzenie pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz życiu i zdrowiu wielu osób. 32-letni mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanego, złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

24 maja tego roku Sąd Rejonowy w Żaganiu postanowił zastosować wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo z art. 163§ 1 pkt 1 kodeksu karnego podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u