Aresztowani za włamanie do plebanii

25 maj 2016
Autor: 

Strzeleccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do plebanii w Dobiegniewie. Łupem włamywaczy padły urządzenia RTV, kluczyki od samochodu oraz pieniądze o łącznej wartości ponad 26 tysięcy złotych. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

W poniedziałek 16 maja br. do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do plebanii w Dobiegniewie. Włamywacze, po uszkodzeniu okna, weszli do budynku, skąd ukradli urządzenia RTV, kluczyki do samochodu oraz pieniądze. Łączna wartość strat to prawie 30 tysięcy złotych.

Do pracy niezwłocznie przystąpili kryminalni, którzy bardzo szybko zebrali pierwsze dowody. Udało się im uzyskać nagranie z monitoringu zamontowanego w rejonie plebanii. Kamera zarejestrowała dwóch mężczyzn, którzy próbowali wyważyć jedno z okien w budynku. Policjanci po zapoznaniu się z materiałem wideo szybko wytypowali dwóch podejrzanych. Zorganizowane działania policjantów zakończyły się w czwartek 19 maja zatrzymaniem dwóch podejrzanych i przewiezieniem ich do policyjnego aresztu.

33 i 36-latek z gminy Dobiegniew usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem za który grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na okres dwóch miesięcy.

KWP Gorzów Wlkp

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u