Zderzenie amerykańskiej cysterny z osobówką pod Zieloną Górą (ZDJĘCIA)

08 grudzień 2018
Autor: 
Zderzenie amerykańskiej cysterny z osobówką pod Zieloną Górą Redakcja

Do zdarzenia doszło w sobotę, 8 grudnia, o godzinie 8:55. Na odcinku drogi krajowej nr 27 na wysokości Wilkanowa ciężarówka amerykańskiej armii uderzyła w samochód osobowy. Na miejscu pracują służby ratownicze.

Na pasie ruchu w kierunku Zielonej Góry stała ciężarówka marki Iveco Eurocargo, której kierowca wymieniał tylną oponę. Na utrudnienia najechał kierujący osobowym Volkswagenem Caddy i mając włączone światła awaryjne zatrzymał się około 20 metrów za pojazdem. Sytuacji niezauważył jednak amerykański żołnierz, który przewożąc cysterną olej napędowy z impetem uderzył w stojącą osobówkę.

Na miejsce wysłano 2 zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz dwa kolejne z pobliskich jednostek OSP w Świdnicy i Koźli. Przybył także specjalistyczny zespół pogotowia, który przebadał uczestników zdarzenia. Decyzją lekarza do szpitala na szczegółowe badania przetransportowano pasażera. Prawdopodobnie nie doznał on poważniejszych obrażeń.

Służby zablokowały pas ruchu w kierunku Zielonej Góry. Ruch odbywa się wahadłowo, kierują nim policjanci.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u