Strzelce Krajeńskie: Leśnicy odnaleźli ciało zaginionej 80-latki (ZDJĘCIA Z POSZUKIWAŃ)

07 grudzień 2018
Strzelce Krajeńskie: Leśnicy odnaleźli ciało zaginionej 80-latki Redakcja/zdjęcie poglądowe

Do makabrycznego odkrycia doszło w piątek, 7 grudnia. Po blisko miesiącu poszukiwań zaginionej kobiety z Wielisławic koło Strzelec Krajeńskich, leśnicy przypadkowo natrafili na zwłoki 80-latki.

Kobieta zaginęła 13 listopada 2018 roku. W akcję poszukiwawczą od początku czynnie zaangażowani byli strażacy, policjanci, leśnicy oraz mieszkańcy. Ponadto służby wykorzystywały do działań psy tropiące i śmigłowiec policyjny. Na miejscu obecna była także Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP "Jarogniewice" w Zielonej Górze wraz ze swoim dronem z podczepionymi kamerami termowizyjnymi. Intensywne działania prowadzono za dnia oraz w nocy.

W czwartym dniu od zaginięcia w rejon poszukiwań przybyli również ochotnicy z wielkopolskiej Mosiny. - Pomimo trudnych warunków i rozbieżnych informacji byliśmy bardzo blisko. Na podstawie pracy naszych przewodników i ich czworonożnych partnerów oraz zespołu analiz i koordynacji wskazaliśmy obszar, gdzie powinna znajdować się poszukiwana. Przeszukaliśmy go wstępnie, dziś wiemy jednak, iż ciało znajdowało się kilkadziesiąt metrów dalej - relacjonują strażacy na portalu społecznościowym.

Ciało zaginionej przypadkowo znaleźli leśnicy. Na miejsce przybyli wezwani policjanci ze Strzelec Krajeńskich oraz prokurator. Funkcjonariusze sprawnie zabezpieczyli teren działań. W międzyczasie prokurator zadecydował, że ciało zostanie zabezpieczone do sekcji zwłok.

- Chciałoby się powiedzieć, szkoda, że nie szukaliśmy jeszcze kawałek dalej. To jednak fałszywa teza. Byliśmy w pełni świadomi, że poszukiwana może być dość daleko i na terenie jest wiele jej zapachów. Dokładnie zastanawialiśmy się, w których miejscach użyć psów. Po kilku godzinach wypracowaliśmy obszar, na którym w naszej ocenie powinna znajdować się kobieta. Przeszliśmy go tyralierą z rodziną i sąsiadami. Odjeżdżając przekazaliśmy wszelkie informacje i wyniki naszej pracy, pomysły jak poszerzać teren poszukiwań. Uzyskała je również Policja - dodają ochotnicy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego OSP Mosina.

Zdjęcia z akcji poszukiwawczych. Ostatnie pokazują obszar poszukiwań oraz trasy pokonywane przez ochotników z SGRT OSP Mosina.

Fot. Lubuska Policja, SGRT OSP Mosina

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u