Wypadek dwóch samochodów pod Świdnicą. Jedna osoba była uwięziona w aucie (ZDJĘCIA)

08 grudzień 2018
Wypadek dwóch samochodów pod Świdnicą. Jedna osoba była uwięziona w aucie Redakcja

Do wypadku doszło w sobotę, 8 grudnia, o godzinie 16:40. Na odcinku drogi krajowej nr 27 pomiędzy Świdnicą, a Piaskami zderzyły się dwa samochody osobowe. Jedna osoba była uwięziona w pojeździe. Droga jest zablokowana.

Pojazdy zderzyły się na łuku drogi, na którym wielu kierowców często zjeżdża na przeciwległy pas ruchu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że identycznie było i tym razem. W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe marki Audi - czerwony oraz biały. Siła zderzenia musiała być bardzo duża, ponieważ pojazdy zostały mocno zniszczone. Na trasie rozsypało się wiele elementów karoserii, z jednego auta odpadło także koło. Ponadto obie osobówki wypadły z jezdni i leżą w dużej odległości od siebie.

Do zdarzenia wysłano 2 zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz zastęp z OSP w Świdnicy. Strażacy tuż po przyjeździe szybko zabezpieczyli rozbite pojazdy i przy użyciu narzędzi hydrauliczych wykonywali dostęp do kobiety uwięzionej w czerwonym Audi. Po kilku minutach działań drzwi udało się wyciąć. Przez ten czas ratowicy nieustannie prowadzili rozmowę z poszkodowaną.

W międzyczasie na miejsce dojechały podstawowe zespoły pogotowia z Nowogrodu Bobrzańskiego i Zielonej Góry. Ratownicy medyczni sprawnie opatrzyli ranną wyciągniętą przez strażaków oraz inną poszkodowaną. Obie kobiety zostały przetransportowane do zielonogórskiego szpitala, gdzie przejdą szczegółowe badania.

Droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Szybko stworzyły się długie korki, dlatego na wcześniejsze skrzyżowania podjechały patrole policji, które przekierowują ruch na inne trasy. Miejsce wypadku można objechać przez miejscowości: Świdnica, Zielona Góra (Ochla, Jeleniów), Niwiska oraz Kaczenice. GDDKiA informuje, że utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 21:00.

Godzina 19:40 - Ruch odbywa się już wahadłowo, kierują nim policjanci. Korki z pewnością utrzymają się jednak do końca działań służb.

Godzina 21:10 - Oba pojazdy zostały odholowane. Ruch na trasie odbywa się płynnie.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u