Policyjne działania pod kryptonimem "Boże Narodzenie"

23 grudzień 2018
Autor: 
Policyjne działania "Boże Narodzenie" KWP Gorzów Wielkopolski

Przed nami jeden z najwspanialszych okresów w roku. Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy spotykamy się w rodzinnym gronie. Wielu, aby przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia najbliższym pokona setki kilometrów. W bezpiecznym dotarciu do celu pomogą lubuscy policjanci.

Czas świątecznych przygotowań trwa w najlepsze. Każdy chce zdążyć na czas z prezentami, porządkami, zakupami oraz dotarciem do domów swych krewnych. Pełna mobilizacja i wsteczne odliczanie już dawno się rozpoczęły. Warto przy tym wszystkim zachować umiar. Ten bez wątpienia konieczny będzie na drogach.

Nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych czuwać będą policjanci, dla których rozpoczęły się właśnie wzmożone działania. Te potrwają do zakończenia świąt. Kontrola trzeźwości kierowców, prędkości z jakimi się poruszają, stanu technicznego pojazdów to główne czynniki które trafią pod lupę funkcjonariuszy ruchu drogowego. Zatem noga z gazu. Każdy zdąży przywitać się z najbliższymi i przełamać się z nimi opłatkiem. Warunkiem jest tylko zdrowy rozsądek i ostrożność.

- Zrezygnujmy z ryzykownych manewrów, które zagrożą nie tylko nam i naszym pasażerom ale także innym kierowcom. Z pewnością przyda się dużo cierpliwości, bo momentami na drogach będzie tłoczno. Ale nie złośćmy się na siebie chociaż w ten piękny, świąteczny czas. Odłóżmy złowrogie gesty i słowa i sprawmy, aby kultura osobista i życzliwość na drodze wzięła górę nad emocjami. To na pewno przełoży się także na bezpieczeństwo. - apeluje nadkom. Marcin Maludy - Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Przypominamy, że w każdej chwili możesz zapisać się do systemu informowania o bieżących zagrożeniach związanych z sytuacjami na drogach oraz zjawiskami atmosferycznymi występującymi w województwie lubuskim - KLIKNIJ TUTAJ!

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  We wtorek, 12 kwietnia, w Polsacie finałowy odcinek V edycji „Ninja Warrior Polska”. W grze dwóch lubuskich zawodników. To Krzysztof Spławski z Zielonej Góry i Paweł Murawski z Żagania. Czy wśród nich znajdzie się ten, który po raz pierwszy w Polsce zostanie wojownikiem Ninja?

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  Robert Motyka i Marek Starybrat dołączyli do grona prezenterów Radia ZET. Od 4 kwietnia budzą słuchaczy w „Dzień dobry bardzo”.

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  Wyjątkowy weekend w pałacu w Brodach (ZDJĘCIA)

  W najbliższą sobotę, 27 listopada we wspaniałej scenerii Pałacu Brühla w Brodach odbędzie się aukcja sztuki współczesnej. Swoje prace wystawi aż 19 artystów z całej Polski. W ramach wydarzenia odbędzie się również otwarcie Leżakowni Alkoholi Starzonych “Polish Barrels".

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u