Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

02 styczeń 2019
Autor: 
Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku Lubuska Policja

Policjanci z gubińskiego komisariatu zatrzymali na gorącym uczynku 41-letniego mężczyznę, który usiłował włamać się do rozmieniarki pieniędzy znajdującej się na terenie myjni samoobsługowej w Gubinie.

To nie jedyne jego przewinienie. Podczas przesłuchania usłyszał pięć zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem oraz jeden zarzut usiłowania włamania do urządzeń samoobsługowych w warunkach powrotu do przestępstwa. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

W okresie od 16 do 27 grudnia na terenie Gubina doszło do kilku włamań do urządzeń znajdujących się na terenie myjni samoobsługowej i kradzieży pieniędzy. Sprawa zlecona została do realizacji policjantom referatu kryminalnego z gubińskiego komisariatu, którzy ustalili dane osoby podejrzewanej o dokonanie tych czynów. Podjęte w sprawie czynności doprowadziły do zatrzymania na gorącym uczynku mężczyzny, który usiłował włamać się do rozmieniarki pieniędzy zamontowanej na terenie myjni samoobsługowej. Policjanci podczas zatrzymania mężczyzny (27 grudnia) ujawnili przy nim saszetkę, w której znajdowały się pieniądze w bilonie w walucie polskiej i euro oraz żetony do myjni, a także nożyce do cięcia drutu, rękawice i inny sprzęt. Ponadto mundurowi zabezpieczyli rower, którym przyjechał 41-latek. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Funkcjonariusze przeszukali także miejsce w którym przebywał. Tam znaleźli bilon różnej wartości. Jak się okazało, to nie był jedyny czyn jaki zarzuca się 41-latkowi. Jest on także podejrzany o dwa włamania do odkurzacza samoobsługowego znajdującego się na myjni samoobsługowej, skąd dokonał kradzieży kasetki z pieniędzmi i żetonami, dwa włamania do kaset wrzutowych myjni samoobsługowej, z których zabrał kasety metalowe z bilonem oraz jedno włamanie do odkurzacza samoobsługowego znajdującego się na stacji paliw w Gubinie, z którego zabrał żetony. Prokurator po zapoznaniu się z materiami spraw, a także mając na względzie, iż 41-latek był już wcześniej wielokrotnie karany, również w warunkach powrotu do przestępstwa, wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił. W piątek (28 grudnia) został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u