Ochroniarz ukradł 85 kg stopu metalu z gorzowskiego szpitala. Usłyszał już zarzuty (ZDJĘCIA, FILM)

14 styczeń 2019
Autor: 
Ochroniarz ukradł 85 kg stopu metalu z gorzowskiego szpitala. Usłyszał już zarzuty KWP Gorzów Wlkp.

Na początku ubiegłego tygodnia 52-letni mężczyzna ukradł ze szpitala w Gorzowie Wielkopolskim 85 kilogramów stopu metalu wykorzystywanego w technice radioterapii. Jego wartość to około 18 tysięcy złotych. Szybko okazało się, że mężczyzna był tam ochroniarzem. Usłyszał już dwa zarzuty, grozi mu kara do 10 lat więzienia.

W poniedziałek, 7 stycznia, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. przyjął zgłoszenie od jednego z pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego o kradzieży z włamaniem. Doszło do niej w dwóch pomieszczeniach placówki zdrowia. Łupem włamywacza miało paść 85 kg stopu metalu wykorzystywanego w technice radioterapii, którego wartość oszacowano na około 18 tysięcy złotych, a także głośniki należące do jednego z pracowników.

- Sprawą natychmiast zajęli się policjanci kryminalni i dochodzeniowo-śledczy, którzy przeprowadzili wiele czynności procesowych. Oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczone ślady i monitoring, przesłuchanie świadków oraz skuteczna współpraca z personelem szpitala pozwoliły na wytypowanie podejrzanego, którym miał być mężczyzna świadczący dla szpitala usługi ochroniarskie - informuje st. sierż. Mateusz Sławek z Zespołu Prasowego Lubuskiej Policji.

Funkcjonariusze zatrzymali 52-latka, który przyznał się do kradzieży z włamaniem. Podczas prowadzonych czynności poinformował on policjantów, że skradziony stop metalu sprzedał w jednym z gorzowskich skupów złomu za około 200 złotych.

Policjanci szybko sprawdzili tą informację i odzyskali utracone mienie, które wróci do szpitala. Odzyskano rónież skradzione głośniki. - 52-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem za co zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu do 10 lat pobawienia wolności - dodaje Sławek.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u