Fatalne warunki do jazdy. Osobówka wypadła z drogi pod Zieloną Górą (ZDJĘCIA)

03 luty 2019
Autor: 
Fatalne warunki do jazdy. Osobówka wypadła z drogi pod Zieloną Górą Redakcja

Intensywne opady śniegu spowodowały, że na drogach jest bardzo ślisko. Nie jest to jednak przeszkodą dla niektórych kierowców, którzy decydują się na jazdę bez zachowania ostrożności. Podobnie było w niedzielę, 3 lutego, na trasie Wilkanowo - Świdnica, gdzie osobówka wypadła z drogi.

Do zdarzenia doszło chwilę po godzinie 14:00. Kierowca pojazdu marki Peugeot jechał od strony Świdnicy w kierunku Zielonej Góry. Nagle na ostatnim zakręcie, tuż przed Wilkanowem, osobówka wpadła w poślizg i wyleciała z trasy. Autem podróżowała tylko jedna osoba.

Na miejsce zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz pobliskich ochotników ze Świdnicy. Przybył także najbliższy patrol policji. Strażacy od razu zabezpieczyli teren działań i rozbitego Peugeota. Kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń i był w stanie opuścić pojazd o własnych siłach.

Na trasie nadal występują utrudnienia. Policjanci zablokowali część pasa ruchu w kierunku Wilkanowa. Pomimo to ruch odbywa się dość płynnie. Wkrótce na miejsce zdarzenia przybędzie laweta pomocy drogowej. Wszystko wskazuje na to, że incydent zostanie zakwalifikowany jako kolizja drogowa.

Intensywne opady śniegu na terenie naszego regionu spowodowały, że na wielu drogach jest ślisko. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą i zdjęcie nogi z gazu. Z informacji IMGW wynika, iż taka sytuacja może utrzymać się nawet do poniedziałkowego poranka.

Godzina 15:25 - Rozbity samochód został zabrany na lawecie. Na trasie nie ma już utrudnień w ruchu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u