Żubrzyca weszła na zamarznięty staw, załamał się lód. Zwierzę przez 5 godzin ratowali strażacy (ZDJĘCIA)

03 luty 2019
Autor: 
Żubrzyca weszła na zamarznięty staw, załamał się lód. Zwierzę przez 5 godzin ratowali strażacy OSP Dobiegniew

Młoda żubrzyca weszła na zamarznięty staw w miejscowości Głusko (gmina Dobiegniew). Nagle kawałki lodu załamały się pod jej ciężarem. Przerażone zwierzę przez 5 godzin ratowali strażacy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 3 lutego, około południa. Wówczas na zamarznięte jezioro Ostrowiec znajdujące się na terenie Drawieńskiego Parku Narodowego weszła młoda żubrzyca. Nagle pod jej ciężarem zaczęły załamywać się kawałki lodu. Po chwili zwierzę było już w zimnej wodzie.

Po zgłoszeniu interwencji na numer alarmowy, do akcji wysłano 9 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z województwa lubuskiego oraz wielkopolskiego. Cała akcja ratunkowa trwała przez pięć godzin. Kiedy ratownicy wyciągnęli zmarzniętą żubrzycę, natychmiast otulili ją kocami.

Zwierzę przeżyło. Zostało przekazane pod opiekę weterynarzy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u