Spotkanie z prokuratorami

04 luty 2019
Autor: 
Spotkanie z prokuratorami Redakcja

Już jutro, 05 lutego o godz. 17:00 w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbędzie się spotkanie z prokuratorami: Krzysztofem Parchimowiczem i Jarosławem Onyszczukiem.

Wg Pawła Wojtunika, byłego szefa CBA obecny system kierowania prokuraturą jest systemem upolitycznionym. Raport ekspertów stowarzyszenia "Paragraf Państwo" nie pozostawia wątpliwości, prokuratura została podporządkowana politykom, by działała po myśli władzy. A więc czy prokuratura jako państwowa instytucja, będąca elementem niezależnego systemu sprawiedliwości ma służyć państwu czy rządowi? Na to i inne pytania o obecnym stanie prokuratury odpowiedzą nam przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Prokuratorów "Lex Super Omnia", zwalczani za aktywne wspieranie trójpodziału władzy, niezależnego sądownictwa oraz niezależnej prokuratury.

Gościem spotkania będą: Krzysztof Parchimowicz - prokurator, który pracował w Prokuraturze Generalnej, a został zdegradowany i trafił do prokuratury rejonowej Warszawa-Mokotów oraz Jarosław Onyszczuk. Jarosław Onyszczuk o dzisiejszej prokuraturze powiedział m.in. tak: "Zostałem, jak 112 innych kolegów, zdegradowany z jednostki wyższego rzędu, ale nawet już pracując na szczeblu najniższym, prokuratury rejonowej, nawet tam, zostałem - bez żadnego uzasadnienia - przeniesiony z działu śledczego do działu dochodzeniowego. Jednak dodaje "Mamy w sobie tyle siły, że z całą pewnością przetrwamy te szykany. Będziemy dalej funkcjonować, walczyć o niezależną prokuraturę".

Więcej o spotkaniu.

Organizatorzy: Wspólna ZG i Wolna Prokuratura

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u