Przewoził 10 ton suszu tytoniowego bez akcyzy. Został zatrzymany

09 luty 2019

Funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno–Skarbowego zatrzymali do kontroli w Krośnie Odrzańskim samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych. 

Funkcjonariusze KAS sprawdzili prawidłowość zgłoszenia przewozu w systemie SENT, służącym do monitorowania przewozu towarów wrażliwych. Okazało się, że w systemie nie ma wpisu dotyczącego kontrolowanego transportu. W związku z tym kierowca został ukarany mandatem w wysokości 7,5 tysiąca złotych. Za nielegalny transport tytoniu kierowcy grozi ponadto kara do 10 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Wartość rynkowa zajętych 10 ton suszu tytoniowego to prawie 4,5 mln zł. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje prokuratura w Krośnie Odrzańskim.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.