Nocny pościg w Zielonej Górze. Kierowca spychał radiowozy, jeden jest uszkodzony (ZDJĘCIA, FILM)

11 luty 2019
Autor: 
Nocny pościg w Zielonej Górze. Kierowca spychał radiowozy, jeden jest uszkodzony Redakcja

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 11 lutego, w nocy. Policjanci z Zielonej Góry ścigali ulicami miasta kierowcę osobowego Forda. Mężczyzna nie dawał za wygraną i próbował spychać radiowozy. Po kilkunastu minutach pojazd został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło po godzinie 22:00. Policjanci jadąc ul. Bankową postanowili zatrzymać do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Ford Fiesta na niemieckich numerach rejestracyjnych. Powodem byli dwaj pasażerowie, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania mężczyzna nie zamierzał jednak poddać się kontroli i zaczął uciekać. Wówczas rozpoczął się pościg.

O pościgu poinformowano wszystkie pobliskie patrole. Do pomocy wyruszyli funkcjonariusze z różnych wydziałów. - Kierowca zajeżdżał mundurowym drogę i próbował spychać radiowozy. Często jeździł on również pod prąd i tuż obok osób postronnych - poinformował nasz czytelnik Bartosz.

Mężczyznę udało się zatrzymać dopiero po kilkunastu minutach. - Wjechał on na al. Wojska Polskiego pod prąd, gdzie zderzył się z radiowozem - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji. Uszkodzony radiowóz należał do Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji. Na miejsce wezwano nawet zastęp straży pożarnej, ponieważ z rozbitego radiowozu wydobywał się dym i wyciekły płyny eksploatacyjne. Ponadto do szpitala przetransportowano dwóch funkcjonariuszy.

Samochodem jechały cztery osoby. Wszystkie zostały natychmiast zatrzymane i przewiezione do policyjnego aresztu. Wiadomo, że mundurowi znaleźli w samochodzie saszetkę z białym proszkiem. Obecnie nie wiadomo jednak jaka substancja była w środku. - Nieustannie trwają nasze czynności - dodaje podinsp. Barska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u