Tragiczny wypadek. Koparka z operatorem wpadła do zamarzniętego stawu

12 luty 2019
Autor: 
Tragiczny wypadek. Koparka z operatorem wpadła do zamarzniętego stawu Gorzowianin.com

Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie w miejscowości Sarbiewo w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Podczas prowadzonych prac nad brzegiem stawu, do wody wpadła koparka z operatorem w środku.

Dyżurny strzeleckiej straży pożarnej zgłoszenie o wypadku nad stawem w miejscowości Sarbiewo w powiecie strzelecko-drezdeneckim otrzymał we wtorek 12 lutego około godzinie 16:15. Ze zgłoszenia wynikało, że podczas prowadzonych prac do stawu wpadła koparka z operatorem, który znajdował się w środku – komentuje Tomasz Górniak, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich.

Na miejsce wysłano trzy zastępy straży pożarnej, Specjalistyczą Grupę Ratownictwa Wodnego ze Świebodzina oraz policję.

Mężczyzna prowadził prace w koparce na skarpie nad stawem. Prawdopodobnie maszyna w pewnym momencie przechyliła się i wpadła do stawu.

AKTUALIZACJA

Godzina 19:00 - Pod wodę zeszło dwóch nurków, aby przeszukać kabinę koparki.

Godzina 19:30 - Wszystko wskazywało na to, że nurkowanie odnaleźli ciało i zostanie ono wyciągnięte na brzeg, ponieważ strażacy przygotowali i rozstawili parawan.

Godzina 20:00 - Przejrzystość wody sięga około 5 centymetrów i dodatkowo cała kabina koparki jest wypełniona wodą. Dlatego też akcja została przerwana i zostanie wznowiona w środę rano. Wówczas nurkowie zajmą się sprawdzeniem kabiny i wyciągnięciem ciała. Z kolei sama akcja wyciągania koparki będzie bardzo skomplikowana, bo teren jest bardzo trudny – komentuje Górniak.

13.02.19 | Godzina 11:30 - Strażacy wyłowili ciało operatora.

Na podstawie gorzowianin.com

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u