Niewybuch w centrum Żar. Konieczna ewakuacja mieszkańców (ZDJĘCIA, MAPA)

20 luty 2019
Autor: 
Niewybuch w centrum Żar. Konieczna ewakuacja mieszkańców fot. Marcin Jodłowski

Niewybuch z okresu II wojny światowej znaleziono w środę, 20 lutego, na posesji przy ul. Sienkiewicza w Żarach. Teren przez całą noc muszą pilnować policjanci. Rano niewybuch zostanie usunięty przez saperów. Konieczna będzie wówczas ewakuacja ludności z zagrożonego obszaru.

Niebezpieczne znalezisko ujawniono w pobliżu jednego z budynków mieszkalnych przy ulicy Sienkiewicza. Na miejsce od razu wysłano patrole żarskiej policji, które zabezpieczyły pobliski teren. Mundurowi będą tam obecni przez całą noc.

Akcja wydobycia niewybuchu przez Minerski Patrol Oczyszczania Terenu została zaplanowana na czwartek, 21 lutego, w godzinach 8:00-10:00. W tym czasie konieczna będzie ewakuacja wszystkich mieszkańców z obszaru zagrożonego eksplozją. Strefa ewakuacji obejmuje ulice: Aleja Wojska Polskiego do stadionu Syrena, 11-Listopada, Szpitalna, Pokoju, Tatrzańska, Podwale, Żagańska do ronda 43 Pułku Zmechanizowanego, Słowicza, Długosza, Sportowa, Zielona, Kalinowskiego, Rynek oraz Aleja Jana Pawła.

Urząd Miasta wyznaczył już miejsca dla ewakuowanych osób. To Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Okrzei, budynek byłego Gimnazjum nr 1 przy ulicy Staszica oraz Szkoła Podstawowa nr 3 przy ulicy Parkowej. Chętni będą mogli skorzystać z autobusów komunikacji miejskiej, które z przystanku przy Al. Wojska Polskiego dowiozą chętnych do miejsc zgromadzenia.

Mieszkańcy powrócą do domów po godzinie 10:00, na sygnał służb zarządzania kryzysowego. Wszelkich informacji odnośnie ewakuacji udziela Straż Miejska pod numerem telefonu 68 470 83 27 oraz 986.

Fot. Marcin Jodłowicz; UM Żary

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u