Policjanci uratowali trzy owczarki

21 luty 2019
Policjanci uratowali trzy owczarki Lubuska Policja

W środę, 20 lutego sulęcińscy policjanci dali przykład swojej wrażliwości do zwierząt. Mężczyzna, który zauważył porzucone przy drodze młode owczarki znalazł pomoc u mundurowych, którzy zaopiekowali się psiakami i zapewnili im nocleg.

W środę, 20 lutego wieczorem, dyżurny sulęcińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o psach błąkających się przy drodze między Boczowem a Lubinem. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że są to młode owczarki niemieckie, które najprawdopodobniej zostały porzucone. Mężczyzna przejęty losem zwierząt znalazł pomoc u sulęcińskich policjantów. Mundurowi udali się w miejsce wskazane przez zgłaszającego. Na polu, tuż przy drodze znajdowały się trzy przestraszone owczarki niemieckie. Zwierzęta początkowo były bardzo nieufne. Sporo czasu minęło aż policjantom udało się do nich podejść. Psiaki przekonały się jednak, że nie grozi im krzywda. Owczarki zostały nakarmione, a następnie przewiezione radiowozem do sulęcińskiej jednostki, gdzie spędziły noc w specjalnym kojcu. W czwartek rano okazało się, że losem maluchów prócz sulęcińskich policjantów i zgłaszających, przejęli się także mieszkańcy Lubina, którzy postanowili zapewnić pieskom prawdziwy dom. Bezpieczne i nakarmione czworonogi, czekają na przyjazd nowych właścicieli. Na szczęście cała sytuacja znalazła swoje szczęśliwe zakończenie. Środowa „akcja ratunkowa” przeprowadzona przez sulęcińskich stróżów prawa to bardzo dobra lekcja ludzkiej empatii i chęci niesienia pomocy.

Źródło: sierż. Klaudia Richter Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.