Ewakuacja ponad 2 tys. osób. Zamknięte szkoły i przedszkola (WIDEO i ZDJĘCIA)

21 luty 2019
Autor: 
Ewakuacja ponad 2 tys. osób. Zamknięte szkoły i przedszkola dronlubuski.pl

Około 2,5 tys. osób zostało ewakuowanych dziś na czas akcji saperów w Żarach. Odwołano również zajęcia w 5 szkołach i 2 przedszkolach znajdujących się w obrębie kilometra od źródła niebezpieczeństwa.

Służby do działań przystąpiły około godz. 8. Na miejscu pracowała policja, straż pożarna, straż graniczna oraz pracownicy Urzędu Miasta. Kilkudziesięciu osobom, z racji wieku lub choroby, trzeba było pomóc opuścić miejsce zamieszkania. Na czas akcji saperów dla mieszkańców przygotowano miejsca w innych szkołach i transport autobusowy. Ewakuacja trwała prawie do godziny 12.00. Krótko po tym czasie saperzy z 5 Kresowego Batalionu Saperów w Krośnie Odrzańskim podjęli niewybuch. 

Na niewybuch, 50 kg bombę lotniczą z czasów II wojny światowej, natknęli się w środę około godz. 15 robotnicy podczas prac budowlanych na jednej z posesji przy ul. Sienkiewicza.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u