Pijany kierowca potrącił 4 osoby w Zwierzynie. Miał ponad 1,5 promila alkoholu (ZDJĘCIA)

24 luty 2019
Autor: 
Pijany kierowca potrącił 4 osoby w Zwierzynie. Miał ponad 1,5 promila alkoholu KWP Gorzów Wlkp.

Młody kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na chodnik, gdzie potrącił cztery osoby, w tym trójkę dzieci. Wszyscy zostali poważnie ranni. 27-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w Zwierzynie koło Strzelec Krajeńskich. Po godzinie 18:00 kierowca samochodu osobowego marki Renault Megane na łuku drogi stracił tam panowanie nad pojazdem. - Auto 27-latka postawiło bokiem i z całym impetem wjechało na chodnik ścinając znajdujące się tam osoby - relacjonuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Chodnikiem szło trzech 15-latków, dwóch z nich prowadziło rower. Czwartą osobą, która znalazła się na masce auta była 43-letnia kobieta. Czworo niewinnych ludzi, którzy przez bezmyślność i głupotę 27-latka otarli się o śmierć zostało przetransportowanych do szpitala. - Chłopcy do placówki zdrowia w Gorzowie, kobieta zaś do Drezdenka - dodaje nadkom. Maludy.

Na miejscu pracowały wszystkie służby ratownicze. W pierwszej kolejności swoje działania prowadzili ratownicy medyczni oraz lekarze. Nieustannie wspierali ich również strażacy. Swoje prace prowadzili także policjanci, którzy przeprowadzili dokładne oględziny miejsca zdarzenia. Zabezpieczali oni wszystkie możliwe ślady.

W międzyczasie szybko okazało się, że kierowca pojazdu był pijany. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. 27-letni Kamil P. spędzi najbliższą noc w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieje zostaną z nim przeprowadzone czynności procesowe.

Mężczyzna już samym faktem, że usiadł za kierownicą swojego auta wcześniej pijąc alkohol wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Z pewnością usłyszy on zarzuty związane z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. W zależności od ustaleń ważyć się będą losy kolejnych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u