Wypadek dwóch wozów strażackich pod Krosnem Odrzańskim. Ranni strażacy (ZDJĘCIA)

25 luty 2019
Wypadek dwóch wozów strażackich pod Krosnem Odrzańskim. Ranni strażacy Redakcja

Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze. Kiedy dwa zastępy jechały do akcji, w Gronowie jeden wóz uderzył w tył drugiego. Pasażer jednego z samochodów był uwięziony. Rannych zostało sześciu strażaków, czterech z nich trafiło do szpitali. Droga Krajowa nr 32 jest całkowicie zablokowana.

W poniedziałek, 25 lutego, przed godziną 16:30 strażacy mieli interweniować przy pożarze traw w miejscowości Trzebule (gmina Dąbie), gdzie zagrożone było domostwo. Kiedy dwa zastępy jechały przez miejscowość Gronów, kierowcy innych aut starali się umożliwić im płynny przejazd. Podczas ich omijania kierowca pojazdu marki Kamaz z OSP Szczawno uderzył w tył gaśniczego Stara z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krośnie Odrzańskim. Następnie nieznacznie zahaczył on jeszcze ciężarówkę jadącą po przeciwległym pasie ruchu.

Zderzenie było bardzo silne. Oba samochody gaśnicze zostały mocno zniszczone, a po jezdni rozleciało się wiele elementów karoserii. Z obu wozów wypłynęły również płyny eksploatacyjne. Ponadto dowódca zastępu OSP Szczawno był uwięziony w pojeździe.

Do wypadku od razu wysłano liczne siły i środki. Początkowo skierowano 3 zastępy straży pożarnej z Krosna Odrzańskiego, 2 z Zielonej Góry oraz kilka z pobliskich jednostek OSP. Przybyły także trzy zespoły pogotowia i śmigłowiec LPR z bazy w Zielonej Górze. Z biegiem czasu do Gronowa docierało więcej strażackich zastępów. Dojechał również bryg. Janusz Drozda, Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

- W zdarzeniu rannych zostało 6 strażaków - mówił bryg. Drozda. Najciężej ranny, dowódca z OSP Szczawno, został przetransportowany do szpitala w Zielonej Górze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na pewno doznał on urazu nogi. Natomiast kierowca samochodu oraz dwóch strażaków z PSP z urazami głowy trafiło do lecznic w Krośnie Odrz. i Zielonej Górze. Stan wszystkich ratowników jest stabilny.

Droga Krajowa nr 32 w miejscowości Gronów jest całkowicie zablokowana. Wstępnie szacuje się, że utrudnienia mogą potrwać nawet do północy. Wszystkie ciężarówki stoją na trasie, a kierowcy innych pojazdów mogą objechać zdarzenie przez Trzebule, Lubiatów oraz Kosierz.

Godzina 19:25 - Na miejsce przybył ciężki samochód z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Świebodzinie. Strażacki holownik po zakończeniu działań prowadzonych przez policję, ściągnie rozbite auta z jezdni.

Godzina 21:15 - Trasa została odblokowana. Strażacy zdołali odholować już wszystkie uszkodzone samochody.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u