Dwoje dzieci i ojciec na motorowerze. Na głowach zamiast kasków mieli czapki

26 luty 2019
Autor: 
Dwoje dzieci i ojciec na motorowerze. Na głowach zamiast kasków mieli czapki KPP Świebodzin

Nieodpowiedzialny ojciec spod Świebodzina przewoził dwójkę dzieci w wieku 6 i 7 lat na motorowerze. Nie dość, że podróżowali oni na małym pojeździe w trójkę, to jeszcze nikt nie miał założonego kasku. Sprawa mężczyzny na pewno trafi do sądu.

Kierujący motorowerem zatrzymany nad ranem w poniedziałek, 25 lutego, przez policjantów ze Świebodzina miał zupełnie odmienne zdanie na temat bezpieczeństwa. Jednośladem przewoził on do szkoły w pobliskiej miejscowości swoje dzieci w wieku 6 i 7 lat. - Na malutkim pojeździe dzieci nie miały gdzie się pomieścić z dorosłym kierującym, dlatego dziewczynka z przodu musiała stać - relacjonuje sierż. szt. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Nie był to jednak koniec błędów popełnionych przez mężczyznę. Rażącym przewinieniem był fakt, iż żadna z osób jadąca jednośladem nie miała założonego kasku. Łatwo wyobrazić sobie jak tragiczne byłyby skutki, gdyby doszło do zderzenia z innym pojazdem.

Warto również dodać, iż kierowca postanowił przyozdobić swój skuter w szalik jednego z klubów sportowych. Pomimo, że spowodował on częściowe zasłonięcie kierunkowskazów i utrudniał korzystanie z hamulca, mężczyzna nie widział w tym żadnego problemu. W dodatku podczas kontroli nie miał on przy sobie niezbędnych dokumentów.

Powaga czynów, których dopuścił się kierujący była bardzo duża. - Policjanci odstąpili od ukarania kierującego mandatem karnym i zdecydowali o skierowaniu wniosku do sądu - dodaje Ruciński.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u