Śmiertelny wypadek pod Nowogrodem. Osobówka wbiła się w ciężarówkę (ZDJĘCIA)

27 luty 2019
Autor: 
Śmiertelny wypadek pod Nowogrodem. Osobówka wbiła się w ciężarówkę Redakcja

Jedna osoba nie żyje, a kolejna została poszkodowana - to bilans wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 27 na odcinku Nowogród Bobrzański - Świdnica. Osobówka uderzyła tam w ciężarówkę. Droga jest zablokowana.

Do wypadku doszło w środę, 27 lutego, po godzinie 14:00 na wysokości Klępiny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowcę osobowego BMW jadącego od Zielonej Góry na łuku drogi wyniosło na przeciwległy pas ruchu wprost pod ciężarówkę marki Mercedes, która po zderzeniu wleciała jeszcze do rowu. Uderzenie było bardzo silne. Świadczą o tym części z rozbitych pojazdów, które rozleciały się na długości około 60 metrów.

W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. To 83-letni kierujący BMW, który jest uwięziony we wraku. Ponadto poszkodowana została jeszcze starsza pasażerka osobówki. Przede wszystkim była ona w bardzo dużym szoku. Ratownicy medyczni udzielili jej pomocy w karetce.

Na miejscu pracują 2 zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry oraz kolejne dwa z okolicznych jednostek OSP. Zadysponowano również podstawowy zespół pogotowia z Nowogrodu Bobrzańskiego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz patrole policji z drogówki.

Dokładnie w tym samym miejscu doszło już kiedyś do podobnego, śmiertelnego wypadku. Symbolizuje to krzyż, który został postawiony w okolicznym lesie. Dodatkowo warto podkreślić, że obowiązuje tam ograniczenie prędkości, a droga oznakowana jest znakami informującymi o wypadkach.

Policjanci nieustannie prowadzą czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego incydentu. Ich pracę nadzoruje prokurator. Droga Krajowa nr 27 jest całkowicie zablokowana. Nie wiadomo jednak jak długo potrwają utrudnienia. Miejsce zdarzenia można objechać przez Bogaczów i Krzewiny.

Godzina 19:20 - Większość czynności została już zakończona. Ruch odbywa się wahadłowo. Kierują nim policjanci.

Godzina 19:55 - Pojazdy biorące udział w wypadku zostały już odholowane. Droga Krajowa nr 27 odblokowana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u