Włamywacze z Gorzowa wpadli na gorącym uczynku. Obaj mieli zakaz zbliżania się do siebie (ZDJĘCIA)

01 marzec 2019
Autor: 
Włamywacze wpadli na gorącym uczynku. Obaj mieli zakaz zbliżania się do siebie KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Sulęcina zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu z częściami rowerowymi i motorowerowymi. Złodzieje próbowali ukraść przedmioty na łączną sumę ponad siedmiu tysięcy złotych. Obaj przyjechali z Gorzowa Wielkopolskiego.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 25 lutego. Nad ranem dyżurny sulęcińskiej policji otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek, że prawdopodobnie ktoś włamał się do pobliskiego sklepu. Podejrzenia kobiety wzbudziły światła, które na chwilę zapaliły się w lokalu.

We wskazane miejsce skierowano najbliższy patrol. Szybko okazało się, że kobieta miała rację. Funkcjonariusze zatrzymali w środku dwóch mężczyzn, którzy na głowach mieli założone kominiarki. - Okazali się nimi 36 i 38-letni mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego, którzy przyjechali na tak zwane gościnne występy do Sulęcina - informuje asp. szt. Andrzej Barciński z lokalnej policji.

Plan mężczyzn się nie powiódł i obaj usłyszeli już nazajutrz zarzuty kradzieży z włamaniem. Ponadto mundurowi ujawnili przy jednym z podejrzanych środki odurzające, za co usłyszał kolejny zarzut. To jednak nie wszystko. - Po sprawdzeniu mężczyzn w bazach informatycznych okazało się, że obaj posiadają prokuratorski zakaz wzajemnego kontaktowania się. Widać przebywanie ze sobą weszło im w krew i za nic mają takie postanowienia - dodaje Barciński.

Włamywacze wszystkie części od jednośladów pakowali do przygotowanych toreb. Uszykowali oni również stertę opon do wyniesienia. Pokrzywdzony wycenił te przedmioty na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.