Rondo im. Huszczy w "Raculi" coraz bliżej! Jest nowy wykonawca

01 marzec 2019
Autor: 
Rondo im. Huszczy w "Raculi" coraz bliżej! Jest nowy wykonawca Fot. Janusz Kubicki/FB

Miasto rostrzygnęło przetarg na dokończenie budowy ronda im. Andrzeja Huszczy na wysokości "Raculi" w Zielonej Górze. Wykonawcą okazało się polskie przedsiębiorstwo budowlane - Budimex. Koszt budowy wyniesie ponad 10 milionów złotych.

Poprzedni wykonawca ronda, spółka Export-Pribex zbankrutowała i tym samym prace zostały przerwane. Miasto musiało dokonać inwentaryzacji, aby określić jakie prace wykonało upadłe już przedsiębiorstwo, następnie urzędnicy rozpisali kolejny przetarg. 1 marca br., prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę z nową firmą budowlaną jaką jest Budimex.

Rozbudowa skrzyżowania Dróg Wojewódzkich numer 282 i 279 w Zielonej Górze jest pierwszym etapem budowy mostu przez rzekę Odrę wraz z budową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 282. Nowe rondo turbinowe z pewnością ułatwi życie okolicznym mieszkańcom.

Oby tym razem się udało. Zobaczcie ile upłynęło czasu od momentu upadku firmy do wyłonienia nowej. Kurde nie cierpię takich sytuacji. Ale wiem jedno zawsze dążę do celu i się nie podaję. - pisze na swoim profilu w mediach społecznościowych Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u