Złodzieje ukradli auto z wózkiem do przewozu niepełnosprawnej Ani

03 marzec 2019
Autor: 
Złodzieje ukradli auto z wózkiem do przewozu niepełnosprawnej Ani Fot. Agnieszka Szostak

Złodzieje samochodów jak widać nie próżnują. Dziś, pod osłoną nocy, sprzed bloku na jednym z osiedli w Gorzowie Wlkp. skradli 15-letni pojazd marki Volkswagen Passat B5 FL. Samochód przystosowany był do przewozu niepełnosprawnej dziewczynki, w środku był również wózek inwalidzki. 

Samochód zaparkowany był przed blokiem przy ulicy Wróblewskiego 42C w Gorzowie Wielkopolskim z tego też miejsca, w niedzielę, 3 marca, między godziną 1 a 5 w nocy został skradziony. W pojeździe był wózek inwalidzki, którym Pani Agnieszka przewozi swoją niepełnosprawną córeczkę - Anię. Dziewczynka ma 10 lat, urodziła się jako wcześniak w 6 miesiącu ciąży, ważyła wtedy 660g. Choruje teraz na retinopatię wcześniaczą oraz opóźniony rozwój psycho-ruchowy. 

Specjalistyczny wózek jest niezbędny do transportu chorego dziecka m.in. na rehabilitacje lub do lekarza. Zwykłe wyjście na dwór bez wózka okazuje się niemożliwe. Ania zmuszona jest do pozostania w domu. - Wszystkich proszę o udostępnienie i pomoc w odnalezieniu auta. - apeluje mama Ani, Pani Agnieszka Szostak.

Dokładny opis skradzionego pojazdu: VW Passat B5 FL o nr rej. FG1706G kolor niebieski typ: kombi

Tej samej nocy, na tej samej ulicy doszło do kradzieży jeszcze jednego pojazdu marki Audi A6C5.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

 • Ukradli busa pod Międzyrzeczem. Po kilkunastu godzinach pojazd był już w częściach! (ZDJĘCIA)

  Ukradli busa pod Międzyrzeczem. Po kilkunastu godzinach pojazd był już w częściach! (ZDJĘCIA)

  Skradziony pod Międzyrzeczem bus trafił do sąsiedniego powiatu, gdzie w ciągu kilkunastu godzin został rozebrany na części. Policjanci zlikwidowali dziuple i zatrzymali dwie osoby!

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u