Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie. Możliwe przelotne burze!

03 marzec 2019
Uwaga! Silne porywy wiatru w regionie. Możliwe przelotne burze! pixabay.com

Od poniedziałku, 4 marca na terenie całego regionu prognozuje się wystąpienie silnych porywów wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenie pierwszego stopnia. Nie wyklucza się wystąpienia lokalnych burz.

Prędkość wiatru będzie wzrastać już od godziny 13:00. Podczas przechodzenia chłodnego frontu atmosferycznego synoptycy IMGW-PIB prognozują silne powiewy wiatru o średniej prędkości 25-40 km/h w porywach do 90 km/h. Lokalnie nawet 100 km/h.

Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje do poniedziałku do godziny 13:00. Wiatr będzie wiał z południowego-zachodu. Nie wyklucza się występowania lokalnych, pojedyńczych burz, które będą generowały silniejsze podmuchy wiatru.

Silne powiewy wiatru mogą stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi! Pamiętajmy o środkach ostrożności. Jak należy zabezpieczyć się przed wichurą?

  1. Właściwie zabezpiecz drzwi i okna, uprzątnij meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, które mogłyby zostać poderwane przez silny podmuch wiatru
  2. Unikaj przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi
  3. Nie prowadź prac na otwartej przestrzeni, ani na dachach budynków
  4. Przestaw samochód spod drzewa, tablicy reklamowej lub słupa energetycznego

Chcesz być na bieżąco z ostrzeżeniami dotyczącymi niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych? Zapisz się do naszego systemu ostrzegania! 

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u