Żary: 14-latka miała 0,74 promila alkoholu. Policję powiadomiła jej matka

04 marzec 2019
Autor: 
Żary: 14-latka miała 0,74 promila alkoholu. Policję powiadomiła jej matka Pixabay

Ekspedientka żarskiego sklepu sprzedała 14-latce alkohol. Dziewczynka miała w swoim organizmie 0,74 promila alkoholu. Zaniepokojona matka powiadomiła o wszystkim policję.

Do zdarzenia doszło w piątek, 1 marca, w Żarach. Ekspedientka jednego z żarskich sklepów sprzedała 14-latce alkohol. Kiedy dziewczynka wróciła do domu od razu zainteresowała się nią matka. Kobieta widząc dziwne zachowanie swojej córki postanowiła poinformować o sprawie policję.

- Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości nieletniej. Okazało się, że ma ona w swoim organizmie 0,74 promila alkoholu - relacjonuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji. Na jaw wyszło również to, że ekspedientka zupełnie nie interesowała się wiekiem dziewczynki. Teraz 41-letnia pracownica sklepu musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.

W celu eliminowania tego typu przypadków, policjanci wraz z przedstawicielami Miejskich i Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie dokonują kontroli w placówkach, gdzie sprzedaje się napoje alkoholowe. - Ponadto mundurowi podczas spotkań w szkołach poruszają tematy uzależnień oraz późniejszych konsekwencji związanych ze spożywaniem alkoholu - dodaje kom. Berestecka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u