Starszy mężczyzna z impetem wjechał w budynek w Zielonej Górze. Trafił do szpitala (ZDJĘCIA)

04 marzec 2019
Autor: 
Starszy mężczyzna z impetem wjechał w budynek w Zielonej Górze. Trafił do szpitala Redakcja

Do groźnego zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 marca, w Zielonej Górze. Na ulicy Chrobrego kierowca osobowego Hyundaia czołowo uderzył w budynek. Starszy mężczyzna trafił do szpitala.

Wszystko wydarzyło się po godzinie 11:30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Hyundai i20 wyjeżdżał z ulicy Mieszka I. Nagle z nieznanych przyczyn przeciął on ul. Bolesława Chrobrego, wjechał na chodnik i czołowo uderzył w kamienicę. Zderzenie było na tyle silne, że w samochodzie wystrzeliły poduszki powietrzne. Z relacji świadków wynika, że kierowca miał około 70 lat.

Do zdarzenia wysłano dwa zastępy straży pożarnej oraz patrole policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Strażacy tuż po przyjeździe musieli wyciągnąć poszkodowanego kierowcę, ponieważ był on nieprzytomny. W międzyczasie na miejsce dojechał specjalistyczny zespół pogotowia, który przejął mężczyznę i przetransportował go do szpitala.

Na miejscu nieustannie pracują policjanci, którzy wyjaśniają wszystkie okoliczności tego incydentu. Prawdopodobnie zostanie zakwalifikowany on jako wypadek drogowy, lecz wszystko zależy od obrażeń jakich doznał kierowca. Ponadto nie wiadomo obecnie czy był on trzeźwy.

Ulica Chrobrego oraz inne pobliskie drogi szybko zostały zakorkowane. Na czas czynności prowadzonych przez policjantów, ulica w miejscu zdarzenia może być blokowana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u