Zlecił i zapłacił za podpalenie aut pod Żaganiem. Cztery osoby zatrzymane (ZDJĘCIA)

05 marzec 2019
Autor: 
Zlecił i zapłacił za podpalenie aut pod Żaganiem. Cztery osoby zatrzymane KPP Żagań

Czterech mężczyzn odpowiedzialnych za podpalenie dwóch samochodów na terenie gminy Żagań zatrzymała lokalna policja. Grupą kierował 37-latek, który zapłacił pozostałym za zniszczenie samochodów. Wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

W lutym w Tomaszowie pod Żaganiem doszło do pożaru dwóch pojazdów na terenie jednej z posesji. Szybko okazało się, że było to celowe podpalenie. - Kamery monitoringu zarejestrowały sylwetkę mężczyzny, który wylewa z kanistra na auta łatwopalną substancję, a następnie je podpala - relacjonuje st. sierż. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik żagańskiej policji.

Samochody spłonęły doszczętnie. W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległa także wiata oraz dwa inne pojazdy, które znajdowały się w pobliżu. Po wszystkim swoje czynności prowadzili już policjanci oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Śledczy zabezpieczyli ślady, rozpytali świadków i zabezpieczyli zapisy monitoringu.

Działania żagańskich policjantów pozwoliły skutecznie ustalić dane czterech mężczyzn odpowiedzialnych za cały proceder. Kilka dni później funkcjonariusze kryminalni zdołali ich zatrzymać. To osoby w wieku od 19 do 37 lat.

- Jak się okazało, to 37-latek kierował grupą mężczyzn, którym zlecił podpalenie samochodów i za to zapłacił. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wszystkim podejrzanym zarzutów zniszczenia mienia - informuje st. sierż. Jaszczuk. Jeszcze tego samego dnia mężczyźni zostali przesłuchani, a Sąd Rejonowy w Żaganiu zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u