Strażacy usuwają skutki wichury

06 marzec 2019
Autor: 
Strażacy usuwają skutki wichury Redakcja

W ostatnich dniach, w całym regionie występowały silne porywy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia. Na południu województwa rozwinęła się również komórka burzowa, która przyniosła m.in. opad krupy śnieżnej. 

Przechodząca przez nasze województwo strefa silnych porywów wiatru dochodzących do blisko 90 km/h przyniosła szkody w drzewostanie i nie tylko. W Bronkowie, porywisty wiatr zerwał 50 metrów kwadratowych dachu nad stajnią, zaś w Kłodawie zniszczeniu uległ fragment wieży kościelnej. Strażacy usuwali również wiele wiatrołomów. W poniedziałek, blisko 3 tys. odbiorców na kilka godzin pozostało bez prądu. 

Strażacy wciąż usuwają skutki porywistego wiatru. Na drodze ze Szklarki Radnickiej do miejscowości Grabin prowadzone są obecnie prace przy wycince kilkunastometrowego drzewa, które jest niebezpiecznie pochylone nad jezdnią. Na czas działań droga będzie całkowicie zablokowana.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u