Pożar traw w Podlegórzu koło Sulechowa. Ogień zbliżał się do lasu (ZDJĘCIA)

07 marzec 2019
Autor: 
Pożar traw w Podlegórzu koło Sulechowa. Ogień zbliżał się do lasu OSP Trzebiechów

Sezon pożarów traw i nieużytków rozpoczął się już na dobre. Lubuscy strażacy codziennie wyjeżdżają do tego typu zdarzeń. Do jednej z takich akcji doszło w czwartek, 7 marca, w pobliżu Podlegórza (gmina Trzebiechów). Zlokalizowane były tam aż dwa ogniska zapalne.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Zielonej Górze o godzinie 20:20. Nieużytki płonęły tuż przy jednym z oddziałów leśnych. Do akcji zadysponowano początkowo zastęp strażaków z Sulechowa oraz pobliskich ochotników z Trzebiechowa i Głuchowa.

Kiedy pierwsze zastępy dojechały na miejsce wskazane przez osobę zgłaszającą, ogień był już rozwinięty na dużej powierzchni i nieustannie zbliżał się do lasu. Ponadto okazało się, że nieopodal znajduje się drugie ognisko pożaru. Wówczas zaalarmowane zostały kolejne jednostki OSP ze Smolna Wielkiego oraz Kargowej.

Po kilkudziesięciu minutach działań strażakom udało się zlokalizować pożar, czyli ograniczyć jego dalsze rozprzestrzeniane. Od tego momentu należało już tylko dokładnie ugasić pozostałe zarzewia ognia. Łącznie spłonęły około 2 hektary traw i nieużytków. Strażacy przypuszczają, że było to celowe podpalenie.

Przypominamy, że za wypalanie traw i nieużytków grozi kara grzywny (nawet do 5000 zł), a w przypadku spowodowania zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób lub dużych strat materialnych, kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u