Dwaj 15-latkowie wywołali alarm bombowy w szkołach w Nowej Soli. Ewakuowano tysiące uczniów (FILM)

11 marzec 2019
Autor: 
Dwaj 15-latkowie wywołali alarm bombowy w szkołach w Nowej Soli KPP Nowa Sól

Wiadomo już kto wywołał alarm bombowy w szkołach w Nowej Soli. To dwaj 15-latkowie zamieszkali na terenie powiatu nowosolskiego. Ich sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Informacja o ładunku wybuchowym wpłynęła do służb w poniedziałek, 11 marca, przed godziną 10:00. Zgłoszenie było bardzo nieprecyzyjne i nie wskazywało dokładnie, w którym mieście ma znajdować się bomba. Wiadomo było jedynie tylko, że chodzi o jedną ze szkół.

Szybko ustalono, że połączenie było wykonywane z Nowej Soli, dlatego zgłoszenie zostało przekazane do lokalnej Komendy Powiatowej Policji. Kiedy pierwsze patrole wyruszyły do szkół, do miasta skierowano dodatkowo funkcjonariuszy z Zielonej Góry, Żar, Żagania, Wschowy, Świebodzina, ale również Gorzowa Wielkopolskiego. Byli to między innymi policyjni przewodnicy psów służbowych oraz pirotechnicy.

Z nowosolskich szkół ewakuowano łącznie ponad 2800 osób. Dyrekcja części z nich podjęła także decyzję o odwołaniu dalszych lekcji. W tym czasie mundurowi mogli dokładnie przeszukać każdą placówkę oświatową.

Już po kilku godzinach działań policjanci kryminalni mieli wytypowaną listę osób, które mogły zadzwonić na numer alarmowy. Wkrótce funkcjonariusze dotarli do dwóch 15-latków zamieszkałych na terenie powiatu nowosolskiego. Podczas przeprowadzanych czynności z nastolatkami ustalono, że to oni wywołali fałszywy alarm bombowy.

- Nieodpowiedzialne zachowanie nastolatków spowodowało zaangażowanie ogromnych sił służb ratunkowych, które w tym czasie mogły nieść pomoc innym osobom. Policjanci będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tej sytuacji. Wobec 15-latków skierowany zostanie wniosek do sądu dla nieletnich, który zdecyduje o ich dalszym losie - informuje sierż. szt. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u