Nowy oddział ratunkowy i lądowisko dla LPR - miliony dla szpitala w Słubicach (ZDJĘCIA)

11 marzec 2019
Nowy oddział ratunkowy i lądowisko dla LPR - miliony dla szpitala w Słubicach LUW

Do szpitala w Słubicach trafi aż 8,5 milionów złotych. Takie dofinansowanie pozwoli przebudować Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz wybudować lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - To projekt o szczególnym znaczeniu, ponieważ ma charakter transgraniczny - mówił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę pomiędzy Ministerstwem Zdrowia, a zarządem słubickiego szpitala o dofinansowanie projektu, który ma poprawić jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych w lecznicy. Przedsięwzięcie obejmuje przebudowę SOR-u oraz budowę lądowiska dla śmigłowców LPR. - To ważne i bardzo oczekiwane wydarzenie, istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców regionu - podkreślał wojewoda Władysław Dajczak.

W przebudowanym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym znajdą się dwa gabinety konsultacyjne, stanowisko resuscytacyjne, cztery stanowiska obserwacyjne i jedno do wstępnej intensywnej terapii. Oprócz tego zakupiony zostanie sprzęt medyczny, w tym między innymi przewoźny rentgen i USG, inkubator, stół operacyjny oraz respirator.

- Słubicki szpital otrzymał dofinansowanie w wysokości 8,5 milionów złotych, a całkowita wartość projektu wynosi ponad 12 milionów. Jest to projekt o szczególnym znaczeniu, ponieważ ma charakter transgraniczny, lokalizacja szpitala jest taka, że służy nie tylko po stronie polskiej, ale i niemieckiej - powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Fot. Lubuski Urząd Wojewódzki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u