Zielona Góra: Kwas siarkowy wyciekł z rozerwanej przesyłki. W akcji grupa chemiczna

13 marzec 2019
Autor: 
Zielona Góra: Kwas siarkowy wyciekł z rozerwanej przesyłki. W akcji grupa chemiczna Redakcja/Zdjęcie poglądowe

W jednym z pomieszczeń firmy kurierskiej znajdującej się przy ulicy Międzyrzeckiej w Zielonej Górze doszło do rozerwania paczki z kwasem siarkowym. Na miejscu zdarzenia pracowała Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego. 

W środę, 13 marca, kilka minut przed godziną 9 do dyżurnego operacyjnego zielonogórskich strażaków wpłynęło zgłoszenie dotyczące nieznanej substancji, która wyciekła z rozerwanej przesyłki. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej numer 1 w Zielonej Górze. 

Strażacy w ciężkich ubraniach gazoszczelnych oraz aparatach powietrznych weszli do pomieszczenia, w którym znajdowała się nieznana substancja. Już po kilku minutach było wiadomo, że z przesyłki wyciekł kwas siarkowy. Na szczęście substancja ta nie weszła w reakcję z innymi środkami chemicznymi. Strażacy zebrali oraz zabezpieczyli wyciek.

- W pomieszczeniu nikt nie przebywał oraz nie został narażony na działanie tego kwasu. - podaje bryg. Maksymilian Koperski - Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej górze.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u