Wybuch i pożar w zakładzie Swiss Krono w Żarach (ZDJĘCIA)

20 marzec 2019
Autor: 
Wybuch i pożar w zakładzie Swiss Krono w Żarach KP PSP w Żarach

We wtorek, 19 marca, kilka minut przed godziną 12, w strażnicy KP PSP w Żarach przy ul. Serbskiej 58 strażacy usłyszeli odgłos wybuchu, a dyżurny stanowiska kierowania otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wybuchu i pożarze w sąsiadującym z komendą zakładzie.

Na miejsce zdarzenia alarmowo zadysponowano 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach oraz 4 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Złotnika, Sieniawy Żarskiej, Żar-Kunic oraz Bieniowa. Działania wsparł zastęp z JRG Żagań oraz specjalistyczny pojazd z zapasowymi butlami i aparatami powietrznymi z Ośrodka Szkolenia KW PSP w Gorzowie Wlkp.

Działania zastępów polegały na gaszeniu pożaru dwóch silosów filtra pyłów drzewnych i obronie instalacji filtrów nie objętych pożarem. Strażacy działania gaśnicze prowadzili podając pianę i wodę ze stanowisk gaśniczych z poziomu terenu, z podnośnika hydraulicznego oraz pomostów technologicznych. Z użyciem wody schładzano sąsiadujące z pożarem silosy filtrów.

 Na terenie akcji pracował sztab Komendanta Powiatowego PSP w Żarach. Na miejsce zdarzenia przybył również Zastępca Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u