Mąż brutalnie zamordował żonę. Teraz grozi mu dożywocie

23 marzec 2019
Autor: 
Mąż brutalnie zamordował żonę. Teraz grozi mu dożywocie Pixabay.com

Mężczyzna, używając noża kuchennego zadał kobiecie siedem ran kłutych w okolice klatki piersiowej. Jeden z ciosów trafił bezpośrednio w aorte brzuszną, doszło do wstrząsu krwotocznego a w następstwie śmierci. Mordercy grozi teraz dożywocie.

Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60 letniemu mężczyźnie, który 19 października 2018 roku w Sulechowie, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia żony, używając noża kuchennego zadał kobiecie siedem ran kłutych w okolice klatki piersiowej, przy czym jedna z zadanych ran doprowadziła do wstrząsu krwotocznego spowodowanego rozcięciem aorty brzusznej w wyniku czego pokrzywdzona zmarła.

W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że mężczyzna w okresie od 13 sierpnia do 19 października 2018 r. nie stosował się orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Świebodzinie wyroku nakazującego okresowe opuszczenie lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny na okres trzech miesiący, które następnie przedłużono na kolejny okres.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u