Nietrzeźwy poranek w Gubinie. Rekordzista wydmuchał blisko 1,5 promila (ZDJĘCIA, FILM)

25 marzec 2019
Autor: 
Nietrzeźwy poranek w Gubinie. Rekordzista wydmuchał blisko 1,5 promila KPP Krosno Odrz.

Ponad 400 skontrolowanych pojazdów i czterech nietrzeźwych kierujących - to efekt akcji "Trzeźwy kierowca" przeprowadzonej w Gubinie. Niechlubny rekordzista miał blisko 1,5 promila alkoholu.

W poniedziałek, 25 marca, krośnieńscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego od wczesnych godzin porannych prowadzili kontrole w ramach akcji "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze rozstawieni na rondzie Niepodległości w Gubinie w przeciągu kilku godzin skontrolowani ponad 400 kierowców.

Tym razem mundurowi zatrzymali cztery osoby, które nie powinny siadać za kierownicą. - Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni mężczyzna, który kierował swoim samochodem mając w swoim organizmie blisko 1,5 promila alkoholu - informuje kom. Norbert Marczenia z krośnieńskiej policji.

Nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy byli pod wpływem alkoholu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Ponadto czeka ich postępowanie karne. Wszystkim za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Krosna Odrzańskiego regularnie prowadzą działania, które mają wyeliminować z dróg kierowców jeżdżących po alkoholu. - Takie akcje będą kontynuowane również w przyszłości - zapewnia asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik WRD.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u