Świebodzin: 80-latek wyszedł z ośrodka i zaginął. Odnaleziono go po dwóch godzinach

27 marzec 2019
Autor: 
80-latek wyszedł z ośrodka i zaginął. Odnaleziono go po dwóch godzinach KPP Świebodzin

Starszy mężczyzna nad ranem oddalił się nad ranem z ośrodka, w którym mieszkał. W akcję poszukiwawczą 80-latka cierpiącego na zaniki pamięci zaangażowanych było około 40 policjantów, w tym przewodnicy psów służbowych. Senior został odnaleziony po ponad dwóch godzinach, był wychłodzony.

Policjanci ze Świebodzina zostali powiadomieni o zaginięciu 80-latka we wtorek, 26 marca, o godzinie 5:30. Mężczyzna cierpiący na zaniki pamięci wyszedł wczesnym rankiem z ośrodka, w którym mieszkał i oddalił się w nieznanym kierunku. Z przekazanych informacji wynikało, że nie był on odpowiednio ubrany do warunków jakie panowały na zewnątrz.

Po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego w komendzie ogłoszono alarm. Większość patroli, w tym przewodnicy z psami tropiącymi od razu zostali skierowani do poszukiwań.

Działania mundurowych przyniosły szybki skutek. - Około godziny 8:00 mężczyzna został odnaleziony w lesie w pobliżu miejscowości w której mieszka. Szczęśliwie, poza wychłodzeniem, mężczyźnie nic się nie stało - relacjonuje sierż. szt. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Na miejsce wezwano zespół pogotowia. Ratownicy otoczyli opieką 80-latka i przetransportowali go na szczegółówe badania do szpitala. - Pamiętajmy, aby zawsze zwracać uwagę na osoby, które wymagają opieki. Przyzwyczajać ich, by cały czas przy sobie posiadali telefon lub nie wychodzili bez informowania dokąd się udają. W takich sytuacjach czas często odgrywa decydującą rolę - dodaje Ruciński.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u