Bank Mleka Kobiecego w zielonogórskim szpitalu. "Brakowało takiego miejsca" (FILM, ZDJĘCIA)

26 marzec 2019
Autor: 
Bank Mleka Kobiecego w zielonogórskim szpitalu. "Brakowało takiego miejsca" Lubuskie.pl/Fot. Krzysztof Kubasiewicz

W zielonogórskim Szpitalu Uniwersyteckim działa już pierwszy w województwie Bank Mleka Kobiecego. To inwestycja, która powstała z myślą o najmniejszych pacjentach - głównie wcześniakach. Do banku zarejestrowały się już pierwsze mamy, które przekazały 10 litrów mleka.

Banki mleka umożliwiają karmienie pokarmem naturalnym dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione mlekiem własnej mamy. To nieodłączny element systemu opieki nad matką i dzieckiem.

– Takiego miejsca w naszym szpitalu brakowało. Obok budujemy Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, które jest miejscem docelowego umieszczenia tych oddziałów i banku mleka. Czynimy starania, poszukujemy rozwiązań mających na celu rozwijanie neonatologii - mówił Marek Działoszyński, prezes zielonogórskiej lecznicy.

Zielonogórski bank będzie służył nie tylko małym zielonogórzanom, ale także maluchom z całego województwa. - Bank mleka ma możliwość obsługiwania całego regionu, więc myślę, że z jego zasobów będą korzystały nie tylko dzieci z oddziału neonatologii, ale także starszych, które z różnych powodów nie mogą otrzymywać mleka mamy - zaznaczyła Aleksandra Wesołowska, prezes Fundacji Banku Mleka.

Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreślała, że to bardzo cenna inicjatywa. - Bardzo ważne są wielkie projekty, na które przeznaczamy wielkie pieniądze ze środków samorządu i Unii Europejskiej, ale bez takich małych projektów, niesłychanie ważnych, nie miałyby one sensu - wyjaśniła.

Dr Marzena Michalak-Kloc - kierownik Klinicznego Oddziału Neonatologii zapewniła, że otwarty dziś Bank będzie nieodłącznym elementem opieki nad noworodkami w zielonogórskim szpitalu. Na matki-bohaterki czeka 10 laktatorów oraz wygodny pokój. Więcej informacji na temat Banku Mleka Kobiecego znajdziemy na specjalnej stronie.

Źródło: Lubuskie.pl, Fot. Krzysztof Kubasiewicz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u