Pożar traw w Nietkowie pod Zieloną Górą. Podpalacze działają tu na potęgę (ZDJĘCIA)

06 kwiecień 2019
Autor: 
Pożar traw w Nietkowie pod Zieloną Górą. Podpalacze działają tu na potęgę Czytelnicy: Dawid, Kacper

W okolice Nietkowa (gmina Czerwieńsk) jak co roku wrócili podpalacze. Trawy i nieużytki płoną tutaj codziennie. Strażacy mają pełne ręce roboty zarówno w dzień, jak i w nocy.

Do ostatniego pożaru doszło w sobotę, 6 kwietnia, po godzinie 18:00. Tym razem nieużytki płonęły na powierzchni kilku arów. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z Zielonej Góry ochotników oraz z Nietkowa, Czerwieńska i Przylepu.

Po kilkudziesięciu minutach sytuacja została opanowana. Do zadań strażaków należało już tylko dokładne dogaszenie pogorzeliska.

W rejonie Nietkowa oraz pobliskich miejscowości notorycznie dochodzi do celowych podpaleń. Mieszkańcy podejrzewają, że wszystkie pożary wzniecają te same osoby. Prawdopodobnie mają się one poruszać na motorynce.

Obecnie w lasach na terenie całego regionu występuje III stopień zagrożenia pożarowego. Wystarczy tylko jedna, mała iskra, aby doszło do pożaru. Ponadto przypominamy, że za wypalanie traw i nieużytków grozi wysoka kara grzywny.

Fot. Czytelnicy: Dawid, Kacper

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u