Policyjna akcja "Wiosna na drogach". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 1200 kierujących

12 kwiecień 2019
Autor: 
Policyjna akcja "Wiosna na drogach". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 1200 kierujących KMP Zielona Góra

W czwartek, 11 kwietnia, na drogach powiatu zielonogórskiego odbyła się druga już akcja Lubuskiej Policji pn. „Wiosna na drogach”. Zielonogórscy policjanci wspierani przez kolegów z Pododdziałów Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp. sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz kontrolowali prędkość przez kilka godzin w wielu miejscach jednocześnie.

Zapewnianie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego to jeden z priorytetów działania Policji w całym kraju. W czwartek, 11 kwietnia, było ono zapewniane w szczególny sposób - 46 policjantów jednocześnie w wielu miejscach na drogach zielonogórskiego powiatu prowadziło działania pn. „Wiosna na drogach”. Takie akcje lubuskich policjantów będą regularnie powtarzane w całym województwie, bowiem jak pokazują wieloletnie badania - im wyższa temperatura powietrza, tym większe prędkości rozwijają kierujący pojazdami.

Dzięki coraz lepiej rozwiniętej infrastrukturze dróg, po naszym kraju jeździ się coraz bardziej bezpiecznie i komfortowo. Jednak co wykazują statystyki - najczęściej przyczyną wypadku jest zachowanie człowieka. Od lat zielonogórscy policjanci ruchu drogowego prowadzą różne działania, aby zarówno dyscyplinować kierujących, jak i oddziaływać prewencyjnie. To właśnie w powiecie zielonogórskim zaczęły się duże akcje „Trzeźwych Poranków”, gdzie kontrolowano stan trzeźwości kilkuset kierujących w krótkim czasie. W pierwszych akcjach zatrzymywano ponad 10 osób, które po wcześniejszych spożywaniu alkoholu wsiadły za kierownicę.

Pozostaje jednak nieustająco problem nadmiernej prędkości – głównej przyczyny wypadków drogowych. Również takie działania prowadzą wielokrotnie w ciągu miesiąca zielonogórscy policjanci. Wyposażeni w radiowozy z wideorejestratorami oraz nowoczesne laserowe mierniki prędkości – niemal codziennie zatrzymują kolejnych kierujących przekraczających dozwoloną prędkość.

W czwartkowych działaniach „WIOSNA NA DROGACH” w powiecie zielonogórskim wzięło udział 46 policjantów ruchu drogowego oraz oddziałów prewencji rozlokowanych w kilkunastu punktach na drogach. Mundurowi sprawdzali głównie prędkość i trzeźwość kierowców, ale również stan techniczny pojazdu czy prawidłowe zachowanie na drodze. Policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 1200 kierujących, skontrolowali 121 pojazdów, wystawili za wykroczenia drogowe 90 mandatów karnych, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne oraz 3 prawa jazdy, w tym jedno za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Zatrzymanych zostało również 3 kierujących, którzy wcześniej wypili alkohol oraz mężczyzna, który kierował pod wpływem narkotyków i posiadający sądowy zakaz kierowania.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u