Napastnik włamał się do domu i strzelał do kobiety. Na koniec ukradł jeszcze torebkę (FILM)

12 kwiecień 2019
Autor: 
Napastnik włamał się do domu i strzelał do kobiety. Na koniec ukradł jeszcze torebkę KPP Krosno Odrz.

Brutalny napad w jednym z mieszkań w Krośnie Odrzańskim. Napastnik oddał kilka strzałów z broni pneumatycznej w kierunku lokatorki. Na koniec ukradł jej jeszcze torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Wszystko wydarzyło się w środę, 10 kwietnia, w Krośnie Odrzańskim. Około godziny 5:00 do jednego z mieszkań siłą wdarł się mężczyzna i zaczął poszukiwać swojej znajomej. - W pewnej chwili, gdy ją zobaczył, wyjął pistolet i oddał w jej kierunku kilka strzałów. Posługiwał się bronią pneumatyczną łudząco przypominającą broń palną - relacjonuje kom. Norbert Marczenia z krośnieńskiej policji.

Mężczyzna szybko wyszedł z domu. W międzyczasie zdołał on jeszcze zabrać z lokalu torebkę z dokumentami i pieniędzmi. Kobieta, do której strzelał napastnik, doznała obrażeń ciała. Na szczęście jej życie nie było zagrożone.

O całej sytuacji została powiadomiona lokalna policja. Do działań ruszyli funkcjonariusze kryminalni, którym udało się ustalić tożsamość napastnika. - Niespełna trzy godziny później został on zatrzymany przez służby kryminalne. 35-letni mieszkaniec Krosna Odrzańskiego został przewieziony do komendy - informuje kom. Marczenia.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali też część skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał już zarzut naruszenia miru domowego, kradzieży pieniędzy i dokumentów, a także uszkodzenia ciała. W tym samym dniu Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec niego tymczasowy areszt na trzy miesiące.

 • Długi rosną i nie ma pieniędzy na inwestycje

  Długi rosną i nie ma pieniędzy na inwestycje

  Sytuacja finansowa wielu gmin w Polsce jest tragiczna. Długi rosną i nie ma pieniędzy na inwestycje. Samorządy muszą mierzyć się z podwyżkami cen usług, paliw czy dostaw energii. Gmina Krosno Odrzańskie jest w gronie kilkuset samorządów o charakterze miejsko-wiejskim, które dzisiaj mają potężny problem z dopięciem budżetu w zakresie wydatków bieżących.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u