Polacy pomagali Wietnamczykom dostać się do Niemiec

17 kwiecień 2019
Autor: 
Polacy pomagali Wietnamczykom dostać się do Niemiec Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka zatrzymali dwoje Polaków, którzy usiłowali przewieźć przez granicę trzech obywateli Wietnamu. Cała piątka usłyszała zarzuty i przyznała się do winy.

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko Niemieckiej Placówki w Świecku na trasie w kierunku niemieckiej granicy zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Toyota. Autem na polskich numerach podróżowało dwoje Polaków: 31-mężczyzna oraz 33-letnia kobieta a wraz z nimi trzy osoby o azjatyckich rysach twarzy. Cudzoziemcy nie posiadali żadnych dokumentów. Oświadczyli, że pochodzą z Wietnamu. Cała piątka została zatrzymana.

Obywatele Wietnamu za usiłowanie przekroczenia granicy państwowej z Polski do Niemiec wbrew przepisom a para Polaków za udzielanie pomocy w tym przekroczeniu. Polakom zostały przedstawione zarzuty do których się przyznali a następnie dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby. Dodatkowo muszą zapłacić karę grzywny o łącznej wysokości 3900 zł.

Zatrzymani cudzoziemcy w wieku 19-28 lat również przyznali się do przedstawionych zarzutów oraz dobrowolnie poddali się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok próby. Dodatkowo wyrok wobec nich będzie przez 14 dni opublikowany na stornie internetowej Sądu Rejonowego w Słubicach.

Ponadto Sąd Rejonowy w Słubicach do czasu potwierdzenia ich prawdziwej tożsamości oraz wydania decyzji na podstawie której będą musieli wyjechać z Polski postanowił umieścić obywateli Wietnamu w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku do 11 lipca 2019 r. dokąd wczoraj zostali odwiezieni.

Źródło: mjr SG Joanna Konieczniak 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u