Dworcowa oraz Aglomeracyjna gotowe jeszcze w kwietniu?

16 kwiecień 2019
Autor: 
Dworcowa oraz Aglomeracyjna gotowe jeszcze w kwietniu? Redakcja

Prace przy budowie ulicy Aglomeracyjnej oraz Dworcowej w Zielonej Górze chylą się ku końcowi. Jutro tj. 17.04 ma zakończyć się układanie ostatniej warsty nawierzchni asfaltowej na znacznym fragmencie ulicy Dworcowej. Jest szansa na oddanie drogi jeszcze przed końcem kwietnia?

Przebudowa ulicy Dworcowej oraz budowa ulicy Aglomercyjnej w Zielonej Górze rozpoczęła się już w maju 2017 roku i trwa do dziś. Podczas budowy oraz remontu napotkano na szereg komplikacji, odkryto m.in. dawny betonowy schron z czasów II WŚ. Przetarg pt. "Budowa ul. Aglomeracyjnej wraz ze ścieżkami rowerowymi oraz wykonanie sieci wodociągowej w ul. Aglomeracyjnej i ul. Stefana Batorego w Zielonej Górze" - wygrało polskie przedsiębiorstwo budowlane Budimex SA, koszt budowy wyniósł ponad 22,5 mln złotych.

Od kilku dni prace budowlane idą pełną parą. Budowlańcy kładą ostatnią warstwę nawierzchni drogi, czyli tzw. masę ścieralną. Według relacji jednego z pracowników budowy - prace chylą się ku końcowi i być może już po świetach Wielkanocnych kierowcy będą mogli przejechać ulicą Aglomeracyją w całości oraz ulicą Dworcową na odcinku od ronda Anny Borchers do ronda Klema Felcherowskiego przy dworcu PKS. 

Termin zakończenia budowy oraz oddania drogi do użytku podany przez zielonogórski magistrat to 30 maja 2019 roku.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u