Pożar stodoły w Kukadle. Budynek spłonął doszczętnie (ZDJĘCIA)

18 kwiecień 2019
Autor: 
Pożar stodoły w Kukadle. Budynek spłonął doszczętnie

Dwanaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku gospodarczego w Kukadle (gmina Bobrowice). Stodoła spłonęła doszczętnie. Obok składowane było drewno, na które ogień zdołał się rozprzestrzenić.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego krośnieńskich strażaków przed godziną 18:00. W miejscowości Kukadło płonął budynek gospodarczy, w którym znajdowała się sortownia grzybów. Ogień szybko rozprzestrzenił się po całym obiekcie. Z czasem przeszedł także na skład opału ulokowany koło stodoły.

Na miejscu pracowało dwanaście zastępów straży pożarnej. Strażacy zawodowi z Krosna Odrzańskiego wspierani byli przez ochotników z Bobrowic, Dąbia, Bronkowa, Wężysk, Szczawna i Stróżki. Wspólne działania pozwoliły około godziny 20:00 opanować sytuację.

Stodoła spłonęła doszczętnie. Pod koniec działań do zadań strażaków należało już tylko dokładne dogaszenie wciąż tlących się przedmiotów. Ostateczna przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana, ustali to biegły z zakresu pożarnictwa. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u