Samorządowe wsparcie dla tomografu

19 kwiecień 2019
Autor: 
Samorządowe wsparcie dla tomografu Pixabay

Samorząd województwa dokłada cegiełkę do zbiórki środków na zakup tomografu dla szpitala w Nowej Soli. Radni Województwa zdecydowali o przekazaniu na ten cel 100 tys. zł.

- Sejmik województwa lubuskiego jest solidarny ze szpitalem w Nowej Soli nie po raz pierwszy i nie po raz ostatni - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Zbiórkę na tomograf zainicjował prezydent Wadim Tyszkiewicz oraz władze szpitala. Do tej pory udało się zebrać 1 mln zł.

- Cieszymy się z inicjatywy zbierania na tomograf, bo nie byłoby nas dzisiaj na taki zakup, przy tym typie finansowania, przy tak dużym parciu na jednostki ochrony zdrowia. Cieszę się, że dostrzeżono nasze potrzeby. Cieszę się, że sejmik podjął uchwałę w sprawie dotacji dla zakupu – mówiła dyrektor lecznicy Bożena Osińska.

Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreślała, że samorząd jest po prostu solidarny z najlepszym szpitalem w województwie. Te 100 tys. zł to jest mała kwota w stosunku do potrzeb. Ale to pokazuje solidarność i dlatego podjęliśmy taką uchwałę. Pomimo tego, że samorząd województwa ma 16 jednostek ochrony zdrowia, 6 dużych szpitali, czujemy odpowiedzialność za szpital w nowej Soli, który ma też oddziały kliniczne i współpracuje z uniwersytetem – wyjaśniła. Radny Grzegorz Potęga przypomniał, że wyrazem solidarności jest też to, że była to decyzja jednogłośna – wszystkich radnych. Za wsparcie inicjatywy dziękował Prezydent Wadim Tyszkiewicz. - To jest najlepszy szpital w Lubuskiem i jeden z lepszych w Polsce. Odgrywa bardzo ważną rolę i jest dla nas bardzo ważny. Kiedy tomograf się zepsuł spotkaliśmy się z panią dyrektor z radą ordynatorów i przystąpiliśmy do pracy. Udało nam się zaangażować w akcję bardzo wiele osób. Oprócz pieniędzy liczy się - jak powiedziała pani marszałek, solidarność i odpowiedzialność za szpital, który służy nam wszystkim – zaznaczył.

Podziękował pani marszałek, za pomysł stworzenia małych ZIT-ów i dostrzeżenie mniejszych ośrodków w rozwoju województwa.

Samorząd województwa wspiera od lat szpital w Nowej Soli. W ramach środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 szpital otrzymał łącznie dofinansowanie w wysokości 6 mln zł. Z tych środków przeprowadzono termomodernizację lecznicy oraz sieci ciepłowniczych, a także modernizację Zakładu Radioterapii (poprzez zakup nowoczesnych aparatów rentgenowskich). W ramach obecnego programu RPO L-2020 szpital otrzymał wsparcie w wysokości blisko 18 mln zł. Środki te zainwestował w rozwój technologii komunikacyjno-informacyjnych o obszarze e-zdrowia oraz modernizację bloku operacyjnego.

Źródło: lubuskie.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy tomograf dla nowosolskiego szpitala. Wesprzyj lecznicę

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u